Lyžování na Špičáku

Ski areál Špičák

Špičák je velmi známé rekreační a horské středisko na Šumavě ležící 2 km od Železné Rudy. Jsou zde obvykle výborné podmínky s kvalitním terénem jak pro sjezdové lyžování, tak i pro běžkaření.

Kde se lyžuje

V rekreačním středisku Špičák se lyžuje na několika místech. Je zde celkem pět sjezdovek. Jedna jednoduchá, tři střední a jedna černá, kterou využijí především zkušení lyžaři. Sjezdovky zde jsou poměrně úzké, nejsou tedy vhodné pro vyznavače snowbordingu. I když na jednom místě je jim prostor vyhrazen, ovšem bohužel bez tolik potřebného vleku.

Kam po lyžování

Ski areál Špičák má i mnoho restauračních zařízení, není zde tedy problém se společenským vyžitím v průběhu trvání zimní dovolené. V sezóně jsou zde i discotéky, případně posezení s hudbou. 

Ubytování je zde dostatek

Areál nabízí velké ubytovací kapacity, vzhledem k vysoké oblíbenosti tohoto horského střediska však doporučujeme jejich co nejrychlejší rezervaci. Ski areál Špičák je moderní horské středisko, kde se rozhodně nebudete nudit. Pro zimní dovolenou vám Špičák můžeme určitě již teď doporučit. Určitě nebudete litovat. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *