Nezařazené

Na hory k nám nebo do zahraničí

Zimní dovolená v Česku nebo v zahraničí?

Nyní je ten správný čas, začít přemýšlet o zimní dovolené. Možná, že jste již pevně rozhodnuti, kde letošní zimní radovánky strávíte. Je možné, že již máte dovolenou zařízenou. Pokud jste někde byli minulý rok nebo již dříve a zalíbilo se vám zde, je také velmi pravděpodobné, že se sem budete chtít vrátit. Jestli však ještě stále nemáte nic sjednané a neustále přemýšlíte, hodnotíte a snažíte se vybrat to nejlepší místo, možná jste si položili otázku, zda-li je lepší zimní dovolená v České Republice nebo v zahraničí.

Odpověď není vůbec jednoduchá, všechno má své klady a zápory. Co se líbí jednomu, nemusí zaujmout druhého. Shrňme si tedy co můžete kde očekávat.

co očekávat na českých horách

Pokud se rozhodnete trávit zimní dovolenou v tuzemsku, můžete počítat s poměrně blízkým zimním střediskem. Cesta nebude nikterak náročná. Rovněž odpadá jazyková bariéra. Je však třeba počítat s tím, že u nás jsou zimní střediska a sjezdovky mnohdy velmi přeplněné. Také sněhová nadílka nemusí být vyhovující, tím pádem nemusíte mít ani ty nejvhodnější podmínky k lyžování.

jak je to v zahraničí

Na zahraničních horách musíte počítat s delší cestou, kterou již bude pravděpodobně vhodné si nějak předem nastudovat. Pokud budete mířit do Alp, které jsou nejnavštěvovanějšími zahraničními horami pro české turisty, přijde vhod znalost němčiny nebo jiného cizího jazyka. Mnohdy se můžete potkat také s vyšší pořizovací cenou pobytu a s vyšší finanční náročností ve spojení s klasickými službami. Toto však není pravidlem, záleží vždy na konkrétním středisku. V Alpách se obvykle můžete dočkat vhodnějších lyžařských podmínek a celkově se těšit na lepší a stabilnější počasí.

Jak v zahraničí, tak i u nás lze bezesporu tedy prožít výbornou zimní dovolenou. Konkrétní konečné rozhodnutí je vždy na vás, je vhodné vždy zvážit všechna pro a proti a dojít tak k vhodnému výsledku. Pokud jedete na zimní dovolenou ve skupině, bude dobré vše prodiskutovat se všemi účastníky, určitě vyberete to nejvhodnější míst pro sport i relaxaci.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*