Nezařazené

Salzburg, ráj pro lyžaře

Ve střední části Rakouska byste našli Spolkovou zemi Salzbursko. Nachází se tak poblíž hranic s Itálií a Německem. Zabírá poměrně nevelkou plochu 7154 km2, a je obývána převážně Rakušany. Ze dvou třetin je pokryta horami, Alpami, které jsou lákadlem pro milovníky zimních sportů. Salzbursko nabízí několik lyžařských středisek, jejichž brány se otevírají se zahájením lyžařské sezóny. Výběr středisek je skutečně bohatý! Vybírat budete moci např. z menšího Loferu nebo Unkel-Heuta, kde můžete strávit rodinnou dovolenou s dětmi. Dále je k dispozici Hochkonig, poměrně málo vytížený a přesto velmi prestižní středisko, nebo Saalbach-Hinterglemm, který nabízí skutečný luxus.

Salzburg je metropolí skutečně světového formátu, má 150 000 obyvatel a je také hlavním městem Spolkové republiky Salzbursko a zároveň i čtvrtým největším městem Rakouska. Je zasazen do romantické polohy uprostřed hustých lesů, poblíž pevnosti Hohensalzburg, která se rozkládá nad městem. Navštívit můžete i přepychový zámek Mirabel s kouzelnými zahradami, a nebo ženský klášter, nejstarší v Rakousku. Při prohlídce města nesmíte vynechat ani rodný dům W.A.Mozarta v Obilné ulici. Ne nadarmo se historické centrum Salzburgu roku 1996 zapsalo na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Ceny v obchodech jsou tu o něco vyšší než v České republice. Pokud si chcete nakoupit levněji, musíte zajít např. do Billy, Sparu, Merkuru, Hoferu nebo Zielpunktu, tedy zdejších supermarketů. Většinou bývají otevřeny nonstop.
Coby suvenýr můžete koupit již tradiční a oblíbené Mozartovy koule, ale velmi kvalitní je zde i čokoláda, víno a sýry.
V zimních měsících, jedete-li sem kvůli lyžování, si s sebou nezapomeňte vzít i opalovací krém! Důležité jsou i sluneční brýle a jelení lůj.
Zážitek nabízí noční lyžování ve Flachau, Obertauemu, Saalbach-Hinnterglemmu, Zell am See, Lechu a dalších střediscích.
Jste-li vyznavači snowboardu, navštivte Zell am See/Kaprun, Kitzsteinhom, Saalbach nebo Hinterglemm.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*