Nezařazené

Věnujte se snowboardingu i ve škole!

Určitě vás bude zajímat kde a za jakých podmínek lze takovýto středoškolský obor, resp. zaměření studovat. Je jím např. Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická ve Vimperku, kde lze tento obor navštěvovat v rámci sportovní přípravy. Snowboarding lze pak studovat jako jeden z kmenových sportů. Těmi dalšími jsou: běžecké lyžování, cyklistika – horská kola. Přihlášku na obor sportovní příprava si ale musíte podat už v listopadu, protože se jedná o obor, kde požadavkem pro přijetí uchazeče je i talentová zkouška. Ta se pak koná začátkem ledna následujícího roku. Škola se v dalším školním roce chystá přijmout 15 uchazečů.

Další školou, kde je možné se snowboardingu věnovat, je Střední škola Bohumín. Snowboarding tu však není samostatným oborem, ale můžete se mu věnovat v rámci školního sportovního klubu.

Výhodou oboru snowboarding je, že budete moci, s vlastním přispěním samozřejmě, skloubit sport a školu dohromady. Soustředění, závody, tréninky…to všechno zabere spousty času. Obor sportovní příprava vám ale zaručuje, že pokud se sami domluvíte s vyučujícími, bude vám vyhověno. Výjimkou by samozřejmě mohl být špatný prospěch a nezvládání studia. Pokud by ale všechno probíhalo bez problémů, můžete si sami doplňovat látku a dokonce se i domluvit s vyučujícími na termínech zkoušení. Pokud se sami budete snažit o co nejlepší známky, bude vám poskytnut potřebný čas pro vaše sportovní aktivity.

Škola spolupracuje s trenéry reprezentace, ale má samozřejmě i vlastní trenéry. Ti mají za úkol vás coby studenty připravit na zimní sezónu, a to hlavně během období, než ještě napadne sníh. V zimě pak trénink probíhá přímo na svahu.

Škola je tak připravená zajistit vám ty nejlepší podmínky pro to, jak skloubit sportování a školu dohromady. Jestli se zrovna rozhodujete na jakou střední školu si podat přihlášku, jestli máte rádi sport – resp. snowboarding a nedělá vám problémy studovat právě ve Vimperku, pak nad touto školou určitě popřemýšlejte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*