Nezařazené

Ze všední zimy do Thajska

Ne každý ale ví, kde by dovolená 2012 stála za to. Zapomeňte na Evropu. Podívejte se do Thajska. Dostanete tu všechno, co od exotiky a tepla čekáte.

Bangkok – město, které žije

Thajsko je země, která žije a jedním z jejích živoucích symbolů je právě hlavní město. Na jedné straně vám Bangkok může nabídnout pozlacené chrámy, barvené dřevořezby chrámů a na straně druhé se tu dočkáte divokých nocí, které hned tak nekončí. Přes den se pokocháte mrakodrapy a slumy s kontrastními supermoderními centry nebo čínskou čtvrtí. Je nad slunce jasné, že Thajsko last minute vám dodá energii, kterou jste přes zimu v Čechách ztratili.

Vzhůru do hor

Dovolená 2012 nemusí znamenat pouze obvyklou návštěvu měst a přímořských destinací. Co takhle prohlédnout si Thajsko z horské perspektivy? Doi Inthanon se svými 2565 metry nad mořem je nejvyšší horou země a stojí za to si na ní jednou v životě troufnout. Po asfaltce se jde poměrně pohodlně nahoru a na místě si navíc zajdete do fajnové restaurace – kdo by odolal? Některé stezky vedou také pralesní vegetací, o exotiku bude zkrátka postaráno.

Národní bohatství

Národním pokladem země je nepochybně dvacet národních parků a rezervací, které se nacházejí na obou stranách hranice mezi Barmou a Thajskem. Západní pralesní komplex je nejlépe chráněnou oblastí zachované přírody v jihovýchodní Asii. Národní park Kaeng Krachan například skrývá údolí mnohdy nazývané „Údolí hladových tygrů“. Ještě váháte, jak bude vaše dovolená vypadat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*