Ze všední zimy do Thajska

Ne každý ale ví, kde by dovolená 2012 stála za to. Zapomeňte na Evropu. Podívejte se do Thajska. Dostanete tu všechno, co od exotiky a tepla čekáte.

Bangkok – město, které žije

Thajsko je země, která žije a jedním z jejích živoucích symbolů je právě hlavní město. Na jedné straně vám Bangkok může nabídnout pozlacené chrámy, barvené dřevořezby chrámů a na straně druhé se tu dočkáte divokých nocí, které hned tak nekončí. Přes den se pokocháte mrakodrapy a slumy s kontrastními supermoderními centry nebo čínskou čtvrtí. Je nad slunce jasné, že Thajsko last minute vám dodá energii, kterou jste přes zimu v Čechách ztratili.

Vzhůru do hor

Dovolená 2012 nemusí znamenat pouze obvyklou návštěvu měst a přímořských destinací. Co takhle prohlédnout si Thajsko z horské perspektivy? Doi Inthanon se svými 2565 metry nad mořem je nejvyšší horou země a stojí za to si na ní jednou v životě troufnout. Po asfaltce se jde poměrně pohodlně nahoru a na místě si navíc zajdete do fajnové restaurace – kdo by odolal? Některé stezky vedou také pralesní vegetací, o exotiku bude zkrátka postaráno.

Národní bohatství

Národním pokladem země je nepochybně dvacet národních parků a rezervací, které se nacházejí na obou stranách hranice mezi Barmou a Thajskem. Západní pralesní komplex je nejlépe chráněnou oblastí zachované přírody v jihovýchodní Asii. Národní park Kaeng Krachan například skrývá údolí mnohdy nazývané „Údolí hladových tygrů“. Ještě váháte, jak bude vaše dovolená vypadat?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *