Uncategorized

Ski areály v Rokytnici nad JIzerou

Ski areály v Rokytnici nad Jizerou

Jeden z největších lyžařských areálů v západních Krkonoších má lyžařům opravdu co nabídnout. K dispozici je zde hned několik ski areálů.

Ski areál Horní Domky

Jedná se o jeden z největších a také nejoblíbenějších lyžařských areálů v České republice. Horní Domky nabízejí lyžování skutečně pro všechny, protože mají co nabídnout jak začátečníkům, tak pokročilým, a to i lyžařům různých věkových kategorií.
Malým dětem zde slouží dětský Milka park, umístěný poblíž spodní stanice lanové dráhy.
Sjezdové tratě jsou dostatečně široké a jejich celková délka je více než 14 km. K přepravě slouží čtyř- sedačkové lanové dráhy a vleky.
Horní Domky neopomíjejí ani běžkaře, jimž je zde věnována dráha o celkové délce 57 km.
Ve ski areálu Horní Domky najdete i snowpark s několika skoky.

Cena jízdenky pro dospělou osobu je 590,- na celý den. Vícedenní jízdenky jsou samozřejmě cenově zvýhodněné. Lístek do snowparku na den stojí 350,-.

Ski areál Studenov

Ve Ski areálu Studenov se nacházejí spíše jen mírnější svahy středně těžké a lehké obtížnosti. K dopravě zde slouží tyčové a kotvové vleky. Pro svoje podmínky a terén je Ski areál Studenov oblíben především u rodin s dětmi a začátečníků. Ve ski areálu působí několik lyžařských škol a nabízí také veškeré zázemí v podobě půjčovny lyží, skiservisů a restaurací.

Cena jízdenky pro dospělého na den je 380,-. Od 14 – 16 hodin zaplatíte jen 130,- a při zakoupení lístku na sedm dní zaplatíte 2240,-.

Ski areál Pařez

Ve zdejším areálu bude lyžařům k dispozici téměř 80 m široká sjezdovka a dva lyžařské vleky. Tento ski areál nabízí též výukové kurzy pro děti a lyžařské kurzy. Najdete zde kiosek s občerstvením a parkoviště nedaleko samotného areálu.
Během letní sezóny Ski areál Pařez provozuje travní lyžování, přičemž vybavení k němu potřebné lze zapůjčit ve zdejší půjčovně. V tuto sezónu si však na své přijdou i snowboardisté, kteří mohou vyzkoušet letní variantu tohoto sportu, mountainboarding. Prkna jsou taktéž k zapůjčení.
Celodenní jízdenka pro dospělou osobu zde stojí 250,-

Ski areál Modrá Hvězda- Bahýnka

Svým terénem mohu tento ski areál doporučit zejména rodinám s dětmi, snowboardistům nebo začínajícím lyžařům. Ski areál Modrá Hvězda nabízí levné lyžařské kurzy, dětskou školku, rychlé občerstvení a parkovat budete moci přímo v areálu. V letní sezóně navíc nabízí terénníkoloběžky.
Za celodenní jízdenku dospělí zaplatí 290,- a za večerní lyžování na hodinu 90,-. Ski areál samozřejmě nabízí i zvýhodněné časové jízdenky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*